Jak řešit nežádoucí štěkání pozitivně
Cena: 290 Kč
Current Status
Not Enrolled
Price
US$290 Kč

Zakupte si videozáznam z online přednášky: Jak řešit nežádoucí štěkání pozitivně

 

Co se naučíte?

Kdybychom mohli rozumět řeči zvířat a našich domácích mazlíčků, bylo by vše mnohem jednodušší, ale na druhou stranu by to byla velká nuda. Příroda to zařídila za nás, a i když psi a lidé nemluví stejnou řečí, neznamená to, že si nerozumí, jen k sobě často hledají cestu trochu déle. Co tedy znamená, když pes štěká více, než by pravděpodobně měl? Jedním z nejdůležitějších kroků při vypozorovaném nadměrném štěkání, je analyzovat proč k němu dochází a pokusit se najít jeho hlavní spouštěče. To ovšem není vůbec jednoduché, protože důvodů může být opravdu mnoho. Velkou pomocnou indicií nám k odhalení příčiny nadměrného štěkání může být například řeč těla. Okolo tématu nežádoucího štěkání také existuje mnoho předsudků. Ruku na srdce, i když nám to není příjemné, koho by neúprosné psí štěkání po několika minutách neobměkčilo a co teprve sousedé, které štěkání také slyší a může je obtěžovat. Pokud stojí za příčinou štěkání separační úzkost, s největší pravděpodobností nějakou chvíli potrvá, než rozklíčujete konkrétní strachy z odloučení a zaměříte se na nežádoucí chování vhodnými cvičeními s terapeutickým účinkem. Mnoho tipů, rad i názorných ukázek se dozvíte v následujícím teoreticko – praktickém online kurzu od odborníka a poradce pro vztah člověka a psa, Pavla Bradáče.

 

Dozvíte se:

• Jak analyzovat psí štěkání a jakým způsobem ho vnímat

• Specifika štěkání

• Jaké emoce v člověku vyvolává psí štěkot

• Jednotlivé typy štěkání

• Jak se u psa projevuje separační úzkost

• Jakými způsoby odnaučit psa nežádoucímu štěkání

• O základních metodách a cvičeních

• Kde se poradit a vyhledat pomoc

• Jak poznat, že má pes málo psychické zátěže

 

Kurz je určen pro:

• Majitele psů s nežádoucím štěkáním nebo separační úzkostí a všechny rodinné příslušníky

• Sportovní kynology a kynology

• Veterináře

• Studenty veterinárního lékařství či etologie zvířat a živočichů

 

K tomuto kurzu je ke stažení volně dostupný studijní materiál. V průběhu prezentace do něj můžete nahlížet a využít jej jako podklady pro další vzdělávání.

 

Osnova kurzu:

01:00 – Analýza štěkání + rozbor videa

06:00 – Jednotlivé typy štěkání – naučené a posílené štěkání

09:38 – Reaktivní štěkání – hlídání

11:20 – Reaktivní štěkání – ze strachu

12:20 – Separační úzkost

13:25 – Jednotlivé metody pro řešení nežádoucího štěkání – kontrapodmiňování + rozbor videa

24:40 – Využití Premackova principu + rozbor videa

38:55 – Jednotlivé metody pro řešení nežádoucího štěkání – kontrola sebeovládání, sebedůvěra

44:40 – Otázky a odpovědi

 

Délka všech videí: 1 hodina a 16 minut

Course Content

Jak řešit nežádoucí štěkání pozitivně
Jak řešit nežádoucí štěkání pozitivně
Cena: 290 Kč

Course Content

Jak řešit nežádoucí štěkání pozitivně
Ing. Pavel Bradáč

Ing. Pavel Bradáč

Autor přednášky Ing. Pavel Bradáč vám rád poskytne pomoc s chováním vašeho psa. Podrobnosti najdete na www.PsychologPsu.cz Pavel Bradáč je poradcem pro vztah člověka a psa a ostřílený psí psycholog, který zvládne vyřešit problémy bez trestů a násilí. Z vlastní zkušenosti moc dobře ví, jaké to je mít doma psího mazlíčka s problémovým chováním. Pro majitele jde vždy o velmi složitou situaci. Od roku 2009 pomohl najít více než tisícům majitelům ten správný vztah s jejich mazlíčky a vytvořit tak harmonický tým založený na důvěře, respektu a komunikaci. Jednou z jeho hlavních náplní práce je pomáhat se zvyšováním kvality vztahu člověka a psa a pracovat na jejich vzájemné důvěře. Šťastný pes je ten, který žije v souladu s prostředím a se svou lidskou smečkou.

Pokud máte zájem či potřebu využít osobní či online konzultaci s autorem kurzu, uhrazená cena kurzu vám bude odečtena z ceny konzultace. Podrobnosti najdete na individuální konzultace