Agrese, strach a stres u psů – “Nová, rozšířená verze”

Seznam přání Sdílet
Page Link
Sdílejte na sociálních sítí

O kurzu

Zakupte si videozáznam z online přednášky agrese, strach a stres u psů.

Co se naučíte? Agresi, strachu a stresu u psů už se konkrétně věnuje jeden z dřívějších kurzů, který můžete najít zde. Tato přednáška danou problematiku rozvíjí a velký důraz mimo jiné klade na podrobnou analýzu agresivního chování a zodpovídání příkladů z praxe v poslední části videokurzu. Ač je tato přednáška svou stopáží velmi dlouhá, vy si její jednotlivé části můžete pustit vždy, kdy k tomu budete mít čas a příležitost.

Agresivní chování bývá mnohdy zaměňováno s chováním dominantním. Velmi často se pes dostane do situace, kterou nezná, je mu nepříjemná a má snahu situaci vyřešit ve svůj prospěch. Právě v těchto případech může reagovat agresivně a nepřiměřeně svému standardnímu chování. Do jisté míry agrese souvisí se socializací, zkušeností s jednotlivými psy a poznáváním jiných sociálních situací, než na které byl pes doposud zvyklý. Velmi důležitou součást při práci na vzájemném vztahu se svým psím mazlíčkem, tvoří důvěra. Tomuto tématu se věnuje samostatná přednáška, kterou si můžete na webu Psiuniverzita.cz pustit zcela zdarma. V některých situacích může u našeho čtyřnohého mazlíčka docházet k samovolnému spuštění stresových reakcí a nežádoucích pocitů. Pes se v těchto chvílích necítí příliš komfortně. Může být zmatený, v dané situaci nejistý a mít nepřiměřeně agresivní reakce. Každé psí chování je třeba posuzovat v daném kontextu a není možné jej zobecňovat na všechny mazlíčky. Každý je jiný a je třeba porozumět, co nám náš pes chce svým chováním naznačit. Agresivní i stresové chování je velmi širokým tématem, které je dobré řešit s odborníky. Jak psi reagují na stresové podněty a jakými způsoby je možné posílit jejich sebedůvěru a socializaci? Jak je možné stresovým situacím předcházet, jak na ně psa zvykat a navodit pocit bezpečí? Jaká praktická cvičení zvolit? Nejen tato témata bude v následujícím videokurzu rozebírat zkušený poradce pro vztah člověka a psa, Pavel Bradáč. Držíme palce a přejeme hodně sil a trpělivosti!

Dozvíte se:

• Proč dochází k agresivnímu chování u psů

• Jaké jsou možné spouštěče agresivního chování

• Problematika agresivity po kastraci

• Projevy chování na jednotlivé stresové podněty

• Jak pes vnímá a zpracovává stresovou situaci

• Jaké jsou projevy přeskokového chování

• Jak se projevuje pamlsková úrovně stresu

• Jakým způsobem připravit psa na stres

• Projevy jednotlivých druhů agrese

• Proč je při výchově psa důležitá socializace

• Co u psa vyvolává a zvyšuje stres